Bán Teodóra pályázata kimagaslóan a legjobb volt - közölték a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában álló Szabad Tér Színház vezetésére beadott pályázatokat elbíráló szakmai bizottság tagjai. Az MTI-hez szerdán eljuttatott nyílt levelükben Marton Éva, Zsuráfszky Zoltán, Ókovács Szilveszter, Zalán János és Fülöp Péter hangsúlyozták: a pályázatokat a legjobb tudásuk és szakmai tapasztalataik alapján, szabadon bírálták el.
„A lehető leghatározottabban állítjuk, hogy Bán Teodóra pályázata kimagaslóan a legjobb volt. Azt halljuk, arról értesültünk, hogy Budapest vezetése politikai döntést kíván hozni és a szakmai bizottság – amelyben két Kossuth-díjas művész és négy előadóművészeti intézmény, az Állami Operaház, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Pesti Magyar Színház és a Kaposvári Csiky Gergely Színház igazgatója vett részt – javaslatát lesöpörve a leggyengébb pályázót kívánja megbízni Budapest legjelentősebb nyári színháza és a Budapesti Tavaszi Fesztivál vezetésével” – fogalmaznak levelükben.