Orbán: Nagyon messze vagyunk a költségvetési megállapodástól

2020. február 21. 17:33

A miniszterelnök szerint ambiciózus Európához ambiciózus költségvetés kell.

2020. február 21. 17:33

Nem fogadható el, hogy négy nettó befizető ország, Ausztria, Hollandia, Dánia, Svédország – Charles Michelnek, az Európai Tanács elnökének 1,074 százalékról szóló ajánlatát elutasítva – továbbra is bruttó nemzeti jövedelmük (GNI) 1 százalékát fizetné be az uniós költségvetésbe. Ha ambiciózus Európát akarunk, akkor ahhoz ambiciózus költségvetés kell – jelentette ki Orbán Viktor miniszerelnök Brüsszelben, a 2021 utáni uniós keretköltségvetésről rendezett EU-csúcstalálkozón pénteken.

A miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva azt mondta, a kohézió barátai országcsoport úgy döntött, átalakul az ambiciózus Európa költségvetése elnevezésű csoporttá, és azt az álláspontot fogadták el, hogy „ha ambiciózus Európát akarunk, akkor ahhoz ambiciózus költségvetés kell”. Az országcsoport tagjai indítványozták, hogy az Európai Parlament azon javaslatához kell viszonyitani a számításokat, amely alapján a 27 tagállam egyaránt bruttó nemzeti jövedelmének (GNI) 1,3 százalékát fizetné be a költségvetésbe.

Orbán Viktor szerint szerint nincs lehetőség arra, hogy a két álláspont között kompromisszum jöjjön létre. Ha pedig nincs megegyezés arról, hogy mennyi lesz a költségvetés befizetési oldala, akkor nem lehet arról sem beszélni, hogy miként legyen szétosztva – mondta. „Ebben a pillanatban nagyon messze vagyunk a megállapodástól, két távoli álláspont van, valamikor a jövőben folytatni fogjuk a megbeszéléseket” – fogalmazott.

(MTI)

Összesen 367 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tudjisten
2020. február 29. 08:00
"a több Brüsszelből elosztott pénz, több EU-s centralizáció jelent" Fura valóban, hogy Orbán a "több pénzt a központnak" elvet hirdeti. Nem állítom, hogy belelátok a kártyáiba, de azt gondolom, ez nem lehet véletlen. Fel kell tenni a kérdést mindig: mik a realitások? A most működő rendszer keretein belül kell kihozni a legjobbat, ha nem reális a keretek megváltoztatása. Ha olyan vezetése van az EU-nak, mely képes saját érdekeit felismerővé, azaz Európacentrikussá és prosperálóvá tenni a térséget, vagy legalább a negatív gazdasági tendenciát megállítani, esetleg pozitívra fordítani, az mindenkinek jó. Orbán európaszintű megoldóemberként lép fel, még nem az, de már így lép fel. Történelmi újdonság lenne Közép-Európa Nyugattal való egyenjogúsítása. Amíg erre van esély, tolni kell a szekeret. Ehhez Orbán stílusa kiváló eszköz.
Menhetten
2020. február 22. 21:44
Drága isten szépen kérlek, Aranyeső hulljon nékem, Aranyeső a virágosrétre... (mű)dal. ))
Hotten Totta
2020. február 22. 19:07
Hol vannak a testőrök? Milyen kib...ttul veszélyes helyzet ez?
OberEnnsinnen
2020. február 22. 16:31
Csak annyit kérdeztem volna: Lehetséges-e USA-állampolgár magyarországi gyógykezelése pszichiátrián, TB-alapon?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!