Beváltak az új cseh-magyar gyártású Bren 2-es gépkarabélyok – tudta meg a Magyar Nemzet. A lap a Magyar Honvédség Bakony Harckiképző Központ ellenerőszázadánál járt éleslövészeten, amelyen a katonák elsőként próbálhatták ki kötelékben a fegyvereket. Kopasz Csaba főhadnagy, a század parancsnoka a Magyar Nemzetnek elmondta: „a katonák egy hónapos kiképzési cikluson vannak túl, a Hawk Strike többnemzeti gyakorlatra készülnek fel, amelyben egy szakasszal vesznek majd részt a század tagjai”.
Az ellenerőszázad egyébként olyan egység, amely ellenségként szerepel a kiképzéseken, vagyis ellenük hajtják végre a harci folyamatokat a gyakorlótereken – mondta el a lapnak a főhadnagy. Kopasz Csaba hozzátette: az ellenerőszázadnak mindenféle ellenséget el kell játszania, ezért a klasszikus AK gépkarabélyok is ott vannak a fegyverszobában, de azok kevésbé korszerűek.