A település szépsége immár a múlté, mert „Gyöngyöspata megint polgárháborús övezetté válik” – jelentette ki a térség országgyűlési képviselője a vasárnapi Bayer-showban, aki szerint az az „érdekcsoport”, ami 2011-ben a településről kürtölte szét a világban, hogy „Magyarország egy rasszista hely”, ahol „lábbal tipornak minden egyén és kisebbségi jogot”, most újra elérkezettnek látta az időt a „rasszista lap” kijátszására.
Horváth szerint a település pár év alatt magára talált a 2011-es „gárdás-betyársereges-dékás-nemzetközi sajtós” balhé után, annak ellenére, hogy a balhé csinálói „kifizetetlen számlákat” hagytak maguk után a „szétdúlt település” mellett.