Pert indít a 444 ellen a Miniszterelnökség
Gulyás Gergely ragaszkodik a magánélet legszigorúbb védelméhez.
Adott eljárás során a bírói oldalon elkövetett bűncselekmény perújítási oknak minősül – emlékeztetett a miniszterelnökséget vezető miniszter.
A kormány tárgyalt a Szeviép-ügyben hozott döntésekről is és arra kéri az Országos Bírósági Hivatalt, hogy folytasson le teljes körű vizsgálatot az összeférhetetlenségről – jelentette ki a miniszterelnökséget vezető miniszter. Gulyás Gergely úgy vélte, hogy a bírói pártatlanságba vetett hitet ássa alá, ha egy ügyben több ponton is alaposan megkérdőjelezhető az eljáró bírák függetlensége. Hozzátette: nem csupán az ítélkező bírák közül többen, hanem még a bírák kijelöléséről döntő bíróval kapcsolatban is alapvető, egyértelmű összeférhetetlenségi kifogások merültek fel
A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, ha mindaz igaz, ami megjelent a sajtóban és amit az egyik bíró is megerősített egy nyilatkozatban, akkor durva összeférhetetlenségről van szó, így adott esetben büntetőjogi felelősségre is kiterjedően kell vizsgálni, ami ott történt. Gulyás Gergely kiemelte: az egyik bíró 2015-ben potom pénzért, 14-15 millióért vásárolt meg az önkormányzattól egy 100 négyzetméteres felújított polgári lakást Szeged felújított korzóján, a Wágner-palotában.
Egy olyan cég, ami részben az egyik bíró tulajdona a várostól, egy másik céggel közösen egymilliárdos projektben nyert el közbeszerzést, úgy, hogy ennek a cégnek a korábbi forgalma 17-18 millió forint volt – mutatott rá.
„Aki ezek alapján nem gyanakszik alapvetően, ott a hiba az nem az újságírókban van, akik a cikket megjelentették. Az ügyet ki kell vizsgálni, ez az érdeke a bírói szervezet egészének, hiszen a bírák pártatlanságába vetett bizalom a jogállam egyik alapköve” – jelentette ki Gulyás Gergely.