A PS megkérdezte az érd Fidesz elnökét, aki a következőket nyilatkozta: „Nem tudjuk, hogy mi indokolja ezt a sietséget és ezt a demokratikusnak jóindulattal sem nevezhető eljárást egy olyan politikus részéről, aki a kampányában az átláthatóságot helyezte előtérbe. Fennáll a veszélye annak is, hogy Csőzik László (a 2006 előtti helyzethez hasonlóan) gyors és a nyilvánosság számára ellenőrizhetetlen privatizációba kezdene.” T. Mészáros András azt is elmondta, hogy Érdet 40,5 milliárd forinttal és jelentős városi vagyonnal adták át az új baloldali városvezetésnek. Hozzátette: ezek megőrzése 70 ezer ember alapvető érdeke.
A Mandiner kora délután az előterjesztések között rábukkant az idézett előterjesztésre, azonban a változtatást leíró mellékletre már nem. Az érdi közgyűlés kedd 17 órától tartja alakuló ülését.