Szimpátiatüntetést tartanak Budapesten a volt olasz belügyminiszter által meghirdetett római nagygyűléssel párhuzamosan – írja a Demokrata.
Bayer Zsolt publicista így írt az eseményről a blogján: „E hónap 19-ére, 15 órára Matteo Salvini, volt olasz belügyminiszter, a legnépszerűbb olasz párt vezetője nagygyűlést hirdetett Rómába, ahová az ország minden tájáról várja a normalitásban, a nemzetben, az országhatárok védelmének kötelességében hívő, és az illegális migrációt elutasító olaszokat. …Éppen ezért október 19-én, 15 órára szolidaritási nagygyűlést hirdetek Budapestre, az olasz nagykövetség elé. Cím: Budapest, Stefánia út 95.”