Szijjártó: Dimenzióváltáson ment keresztül a magyar gazdaság

2019. szeptember 17. 23:08

A külgazdasági és külügyminiszter szerint a magyar gazdaság új helyzetbe került, ami új megközelítést kíván.

2019. szeptember 17. 23:08

A magyar gazdaság dimenzióváltáson ment keresztül az elmúlt években – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter kedden Szegeden. Szijjártó Péter a BP magyarországi üzleti szolgáltató központja megalapításának tizedik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen kifejtette, az elmúlt évtizedben a magyar gazdaság nagy utat tett meg.

A bátor vállalati döntések, a magyar emberek teljesítménye és a kormányzati gazdaságpolitika együttállásával sikerült elérni, hogy az Európai Unió leggyorsabb növekedési ütemét Magyarország tudja felmutatni – közölte. Már 4,5 millió ember dolgozik és fizet adót, amire a rendszerváltás óta nem volt példa, és minden évben sikerült megdönteni az éppen aktuálisan fennálló export- és beruházási rekordokat. Az új helyzet új gazdaságpolitikai megközelítést igényel – mondta a miniszter. A teljes foglalkoztatás küszöbén állva, október 1-jétől új beruházás ösztönzési rendszert indít a kormány, amelyben a munkahelyek létrehozása már nem szerepel a Magyarországra érkező beruházások költségvetési támogatásának feltételei között – közölte Szijjártó Péter.

A magyar gazdaság átalakulásában fontos szerep jut a szolgáltatóközponti ágazatnak, amely elsősorban a fiatal, jól képzett, több nyelvet beszélő fiatalok számára kínál versenyképes munkalehetőséget – tudatta a politikus. A nagyvállalatok eleinte a legegyszerűbb feladatokat látták el magyarországi központjaikból, mára azonban a matematikai modellezés, a könyvelés vagy a magas szintű informatikai támogatás is az 50 ezer munkavállalót foglalkoztató 110 hazai szolgáltatóközpont tevékenysége között szerepel – közölte a miniszter. Hozzátette: a kormány tavaly tíz új ilyen központ létrehozásáról kötött megállapodást, és jelenleg is hétről tárgyal.

Az ágazat egyik legjelesebb képviselője, a BP akkor szavazott bizalmat Magyarországnak, amikor kevesen tettek így. A cég 35 milliárd forintot meghaladó magyarországi beruházásához a kormány mintegy 5 milliárd forinttal járult hozzá – mondta Szijjártó Péter. A BP a világ 78 országban van jelen 73 ezer munkatársával, közülük kétezren Budapesten dolgoznak, a cég hat globális szolgáltatóközpontja közül a legjelentősebben. A vállalat bevételei tavaly 24 százalékkal nőttek globálisan, a magyar részleg ezt is meghaladta a 28 százalékos bővüléssel – tudatta a politikus.

A brexitről szólva Szijjártó Péter kifejtette, a magyarok sajnálják, hogy az Egyesült Királyság elhagyja az EU-t, ugyanakkor tiszteletben tartják a britek döntését. A brit kiválás egyértelműen politikai, gazdasági és stratégiai veszteség az unió számára. A magyar kormány arra törekszik a brexit beálltáig tartó időszakban, hogy ne történhessen semmi olyan, ami ellehetetlenítené a zökkenőmentes együttműködést az EU és az Egyesült Királyság között – mondta Szijjártó Péter.

Camille Drummond, a BP Global Business Services alelnöke kifejtette, a cég kettős mérföldkőhöz ért: szolgáltatóközpontja tíz éve kezdte meg tevékenységét Magyarországon, szegedi alkalmazottainak száma pedig elérte az ötszázat. A szakember elmondta, hogy a BP együttműködik a Szegedi Tudományegyetemmel, ennek köszönhetően az üzleti tanulmányokat folytató diákok napi gyakorlatra tehetnek szert a multinacionális szervezetnél. A BP büszke arra, hogy a legjobb magyar munkavállalókat vonzza, akiknek kiváló karrierlehetőséget biztosít helyben és külföldön – közölte az alelnök. A cég hálás azért a támogatásáért melyet a magyar kormánytól kapott – mondta Camille Drummond.

(MTI)

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
llnnhegyi
2019. szeptember 18. 10:58
Holnap reggelre a lereszegdett GKI gazdaságkutató Zrt vezérigazgatójat berendelték a központba. Miért mondja mindig az intézete, hogy a magyar gazdaság csődbe van,helyben járkál?
bunko_jobbos
2019. szeptember 18. 10:18
Ide már csak idióta bolsik, libsik járnak kommentelni????? Egyébként azt bátran dimenzióváltásnak lehet hívni, hogy a 30 éve tartó válságból-válságba bukdácsolásnak vége: folyamatos az emelkedés, ami EU-szinten is az elsők között van, miközben az eladósodás is csökkent, a devizaarány is. Nőtt a dolgozók száma, csökkent a munkanélküliség. Egy picit csökkent a lemaradásunk. Ha még sok ilyen évtized lesz mögöttünk, mint a mostani, akkor elérhetjük az EU-15-ök 80%-át, ami kifejezetten jó lesz. Csak az arabkvótájukat ne érjük el.
Bástyaelvtárs
2019. szeptember 18. 10:08
A magyar gazdaság dimenzióváltáson ment keresztül az elmúlt években – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter kedden Szegeden." ....és nem röhögte el magát !
3M..
2019. szeptember 18. 08:01
A "dimenzióváltás" annyit tesz, hogy a magyar munkások helyét, végleg átveszik az ukránok és a robotizáció. A magyaroknak egy választása maradt, a disszidálás. Szebb Jövőt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!