„Melyek a kampányának a legfőbb elemei, mik lennének a legfontosabb célkitűzései megválasztása esetén?
A Szövetség Gödöllőért elnevezésű csapatommal elsődleges célunk, hogy Gödöllőt visszaállítsuk arra a fejlődési pályára, ahol történelmi hagyományai és adottságai alapján a valódi helye van. Sok a tennivaló a város működésének jobbá tétele ügyében, de persze vannak olyan területek, amelyekkel azonnal foglalkoznunk kell: ilyen a közlekedési anomáliák megszüntetése, a hatékony és egységes infrastruktúra fejlesztése, a tömegközlekedés rendbetétele, illetve megalkotása, mert városunkban erről van szó. Minden tervünket a köré a gondolat köré szőjük, hogy Gödöllőn a gödöllőieket kell helyzetbe hozni.
Mit jelent ez konkrétan?
Ezt célozza például a Gödöllő-kártya koncepciónk, a parkolási rendszer teljes átszervezése vagy éppen az ideális vállalkozói környezet megteremtése a kkv-k számára. Földrajzilag szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen van autópályánk, a reptér és Budapest is tizenöt percre van, van egy remek ipari parkunk és egy nagyszerű egyetemünk, amely lehetőségeket a város jelenleg egyáltalán nem használja ki. El kell indítanunk a lakótelepek komplex energetikai és lakókörnyezeti megújítási programját, és azt sem hagyhatjuk, hogy a kompromisszumokat kötni képtelen jelenlegi városvezetés miatt az ügyintézés a város szélen maradjon. Ezek mind-mind fontos programpontok, egyet sem emelhetünk ki közülük, az egész rendszert kell újragondolnunk, a szövetséget a gödöllőiekkel, hogy a modern kor kérdéseire modern válaszokat adhassunk. Minden mindenre hatással van, és a jelenlegi városvezetés idejétmúlt módszerekkel próbál irányítani.
Említette a közlekedési anomáliákat. Mit javasol?
Valóban, talán a legtöbb felmerülő probléma a közlekedéshez kapcsolódik. A mindennapos idegőrlő dugók felszámolásához szükség van az elkerülőút megépítésére és a városi forgalomszabályozás teljes újragondolására. Ennek érdekében egyeztettem immár második alkalommal Palkovics László miniszter úrral. A HÉV-közlekedés anomáliái is megoldásra várnak, erről pedig tárgyaltam Fürjes Balázs államtitkárral, valamint a közlekedéspolitikáért felelős Mosóczi Lászlóval. De itt nem állunk meg. A közigazgatási ügyintézés megújítására és annak a gödöllőiek közelébe vitelére vonatkozó elképzeléseinkről, illetve a kastély fejlesztésére vonatkozó javaslatainkról Gulyás Gergely miniszterrel konzultáltam a napokban. Hasonló megerősítést kaptam a közigazgatás fejlesztése tekintetében Tuzson Bence államtitkártól is. Szeretnénk, ha az önkormányzat nem akadályokat gördítene a csok felvétele kapcsán, és az országos bölcsődefejlesztési programba is be kell hogy kapcsolódjunk, ebben Novák Katalin államtitkár a szövetségesünk. György László gazdaságstratégiáért és –szabályozásért felelős államtitkárral a kkv-k fejlesztésére, a földrajzi elhelyezkedést kihasználó iparfejlesztésre és a Gödöllő, mint okosváros program kialakítására vonatkozó elképzeléseinket egyeztethettük. Óriási megtiszteltetés volt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök úr fogadott, és röviden ismertethettem vele Gödöllő főbb problémáit és a programunkban szereplő reális javaslatokat. Miniszterelnök úr egyértelmű támogatásáról biztosított. Az elmúlt hetek tehát egyértelműen azt mutatták meg, hogy ha párbeszédképes vezetése van Gödöllőnek, van lehetőség a fejlesztésre. Ezt erősítette meg a minapi lakossági fórumon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is.