Magyar Nemzet: Nem lehet más Karácsony politikája

2019. augusztus 28. 09:20

A napilap értesülései szerint a baloldal főpolgármester-jelöltjének családi bt.-je 2006 után több tízmilliós tanácsadói megbízást kapott a Gyurcsány-kormánytól.

2019. augusztus 28. 09:20

A Beszélő egy 2018-as interjúját idézi a napilap szerdai cikkében: Karácsony Gergely ebben bevallja, hogy akkor tanult sokat a politikáról, amikor Horn Gábor államtitkársága (2002-2008) alatt a tanácsadója lett. Ezért – állapítja meg a cikk – a Republikon Alapítvány mostani kuratóriumi elnökének később nem elhanyagolható szerepe volt abban, hogy Karácsony lett 2017-ben az MSZP miniszterelnök-, majd két évvel később a főpolgármester-jelöltje.

Social-biznisz

Ennek az időszaknak a végén – 2006–2009 között – Karácsony cége, a Social Report Bt. tíz alkalommal, összesen mintegy 21,5 millió forintos megbízást kapott a Gyurcsány-kormánytól, de dolgozott az ­SZDSZ-es Demszky Gábornak is – számolt be a napilap. Azonban a megbízások ellenére e a cégadatok szerint 2002-ben volt a bt.-nek utoljára bevétele. Az is érdekes a Magyar Nemzet szerint, hogy ez az időszak máig nem szerepelnek Karácsony párbeszédes önéletrajzában.

De nem csak az államnak dolgozott Karácsony: a szivárvány-­koalíció főpolgármester-jelölt családi bt.-je a Magyar Nemzet adatai alapján állami megbízásai idején a Mediánnak is dolgozott kutatásvezetőként, ebben az időszakban a cég 716,5 millió forint állami megbízást kapott.

Írásában a napilap idézi Karácsony egyik 2010-es kijelentését: „Rendszeresen elmondjuk, hogy mit fogunk csinálni, de aztán lehet máshogyan” – ezt már egy interneten fellelhető videón mondja. A felvétel a régi SZDSZ-esek egyik találkozóhelyén, a Budai Liberális Klub rendezvényén készült a napilap szerint, ahol Karácsony és Pető Iván, az egykori SZDSZ ügyvivője a baloldal korabeli összeomlására próbált magyarázatot találni.

Ezen a vitán a Magyar Nemzet szerint Pető részben a választókat hibáztatta az összeomlásban. Karácsony egyetértett vele, és akkor sem tiltakozott, amikor liberális partnere éppen kevesellte a 2006-ban alkalmazott rendőri erőszakot. Karácsony egyébként még a videó előtt, 2009-ben lépett be az LMP-be, majd onnan 2013 ja­nuárjában több társával együtt távozott, és alakították meg a Párbeszéd Magyarországért nevű pártot.

Andor, Bozóki a stábjában

Bár Karácsony kétségkívül pártszédelgő, de liberális kapcsoltai máig erősek, a miniszterelnöki, majd főpolgármesteri ambíciókat ápoló politikus tavaly debütált tanácsadó stábjának, majd „árnyékkormányának” kétharmada SZDSZ-esekből és a Soros Alapítvány egykori munkatársaiból áll – állapítja meg a Magyar Nemzet.

Mint írják, szakértői között mások mellett ott van az MSZP–SZDSZ-korszak volt uniós biztosa, Andor László, Bozóki András egykori SZDSZ-tag, a CEU oktatója, a szintén egykori ­SZDSZ-es Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere, valamint Orsós Éva, aki Soros alapítványának egyik szakkuratóriumi vezetőségének tagja volt.

Összesen 126 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich
2019. augusztus 28. 23:19
Röpködnek a lopott milliók... Hiába, a karigerit sem adják ingyen.
TAVIROZSA
2019. augusztus 28. 18:31
Annyira szánalmas ez a cserepes vándor fa projekt !!
catalina9
2019. augusztus 28. 18:06
Magyar Nemzet: Nem lehet más Karácsony politikája" mitől lenne más, Karácsony ugyanúgy Soros selyemfiúja, mint Bajnai, Gyurcsány, Tóth Bertalan, Vona, Jakab...stb.
matykox
2019. augusztus 28. 17:41
Kergelynek van politikája?? Jééé, ez eddig nem is látszott! A kergülést mióta hívják politikának? Felénk ezt egész másképp hívjuk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!