Kibújik az álnév mögül: rímekben olvashatunk Ungár Péter érzelmeiről
Verseskötettel rukkol elő a politikus.
Orbán Viktor kormányfő 2015-ben személyesen ígérte meg, hogy a Pécsen és térségében élők megkérdezése nélkül nem születhet döntés az atomtemetőről, de ez az ígéret hazugságnak bizonyult – mondta Keresztes László Lóránt.
A Lehet Más a Politika (LMP) nem engedi, hogy atomtemető létesüljön Pécs közelében, mert az ellehetetlenítené számára az Európa zöld fővárosa cím elnyerését és a fenntarthatóságra alapozó, az egész dél-dunántúli régióra pozitívan ható fejlesztések indítását – mondta a párt társelnöke Pécsen, sajtótájékoztatón vasárnap.
Keresztes László Lóránt szavai szerint az LMP régóta küzd az ellen, hogy ne nyíljon újra uránbánya és ne legyen atomtemető a város közelében. A baranyai Boda községben, egy közelmúltban tartott közmeghallgatáson ugyanakkor világossá vált: szakemberek eldöntötték, hogy a bodai agyagkő-formációban hozzák létre a Paksi Atomerőmű nagy radioaktivitású hulladékainak tárolóját.
Orbán Viktor kormányfő 2015-ben személyesen ígérte meg, hogy a Pécsen és térségében élők megkérdezése nélkül nem születhet döntés az atomtemetőről, de ez az ígéret hazugságnak bizonyult – jegyezte meg. Hozzátette, el kell dönteni, hogy a miniszterelnök csapta-e be az itt élőket, vagy őt csapták be azok, akiknek intézkedni kellett volna a lakosság megkérdezéséről.
Az ellenzéki politikus szerint Pécsnek nagy szüksége van a fenntarthatóságra alapozó fejlesztésekre, mert olyan térségben van, amelyet másfél évtizede Európa húsz legszegényebb régiója között tartanak számon. „Teljesen világos, hogy a felzárkózás elmaradt, a probléma megoldására is komoly változásokat kell elérni az uniós és a hazai politikában" – hangsúlyozta.
Keresztes László Lóránt emlékeztetett rá: május 26-án európai parlamenti választás lesz, a klímaváltozás elleni fellépés érdekében új európai parlamentre, új bizottságra, felzárkózásra lehetőséget adó fejlesztéspolitikára van szükség.
Kóbor József, az LMP pécsi önkormányzati képviselője komoly problémának nevezte azokat a nagy biomassza erőműveket, amelyekben „erdőket égetnek el" távfűtési rendszerek működtetése érdekében. Jelezte, ezen egységek Nyugat-Európában tiltottak, üzemeltetésükre ugyanakkor Európa keleti felén, azon belül Pécsett is van példa.
A képviselő felhívta a figyelmet arra is, hogy Magyarországon sok helyen irtanak fákat tulajdonátruházásokkal, beruházásokkal összefüggésben, a baranyai megyeszékhelyen pedig egy világörökségi helyszín fejlesztésével összefüggő pályázat okán kerülhet sor fakivágásokra. „Elfogadhatatlan, hogy ilyen szemléletben folytatjuk le ezeket a projekteket" – mondta.
Hohn Krisztina, az Új Kezdet Párt alelnöke, az LMP frakciójának tagja a magyarországi mellékút-hálózat felújításának és a tömegközlekedés fejlesztésének szükségességéről szólt a falvak elnéptelenedésének megakadályozása érdekében.
(MTI)