Nyolc vietnami illegális bevándorlót találtak a román és a magyar határrendészek vasárnap késő este a Nagylak-Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen egy lengyel rendszámú furgonban – közölte honlapján a román határrendészet.
A lett állampolgárságú sofőr által vezetett jármű nem sokkal éjfél előtt jelentkezett a Romániából való kilépésre. A határnál szolgálatot teljesítő román és magyar rendőrök kockázatelemzés alapján alaposan átvizsgálták a járművet, amelynek rakodóterében, egy fallal leválasztott rejtekhelyen nyolc férfit találtak.