A karmelita kolostorban tárgyalt Orbán Viktor és Bernard-Henry Lévy – írja az Index. A liberális francia filozófus két és fél óráig beszélgetett a magyar miniszterelnökkel. „Hosszú beszélgetés volt, a vitás kérdések mélyére hatoltunk” – nyilatkozta utána.
Orbán Viktor azután hívta el kávézni francia kritikusát, miután az az Indexnek adott interjújában pestisnek nevezte az illiberalizmust, valamint megjegyezte, hogy ő nem ezt az Orbán Viktort ismerte meg harminc éve. Emellett hangot adott annak, hogy szívesen találkozna vele újra, hogy megkérdezze, miért árusította ki az országát az orosz titkosszolgálatnak.