A szónoklatok mindegyike összefogásra buzdította az embereket a „Fidesz-rezsim” felszámolása és Orbán Viktor leváltása érdekében.
A megszólalók közül Mirkóczki Ádám, a Jobbik Heves megyei elnöke és országgyűlési képviselője hangsúlyozta: a Fidesz egyetlen komoly politikai sikere, hogy elérte: a demokráciára vágyó emberek országszerte összefogtak. Akik itt vannak, úgy gondolják, hogy sem az ország, sem ez a város nem a Fideszé: közös érték van, közös város, közös haza és egységes jog, nincs állam az államban – fogalmazott. Az a feladatunk, hogy most mi mondjuk: az ünnepek után folytatjuk: nem külön, nem egymás ellen, hanem közösen, nem valaki ellen, hanem valamiért – jelentette ki az ellenzéki politikus.
(MTI)