Szalay-Bobrovniczky Vince kifejtette: a magyar kormány azokat a civileket kritizálja, akik az illegális migrációt segítik elő. A magyar politikus szerint az osztrák kancellár jól fogalmazott, valóban vannak embercsempész hálózatok a migrációban. Vannak valódi segítő civilek, de nem a problémát kell Európába hozni, hanem a segítséget a kiindulóhelyre vinni. Kifejtette: nincsen vörös listájuk a civilekről, de ettől még Soros György tevékenysége közismert.
A zöld politikus vádját, miszerint ez antiszemitizmus lenne, a magyar helyettes államtitkár elutasította.
Szalay-Bobrovniczky szerint túl keveset beszélnek az európai biztonságról, az európai polgárok biztonságérzetéről. A valódi segítségre szorulókat meg kell menteni, de az Európába irányuló illegális migrációt nem lehet támogatni. Az európai vezetésnek elsősorban az európai polgárság és a kontinens védelmére kell koncentrálni.