Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Semmelweis Ignác azért áldozta életét, amiben hitt, amiről meg volt győződve – hangoztatta az emberi erőforrások minisztere hétfőn.
Semmelweis Ignác életműve csak a görög hősökéhez hasonlítható, mivel azért áldozta életét, amiben hitt, amiről meg volt győződve – hangoztatta az emberi erőforrások minisztere hétfőn Budakeszin, a felújított szakorvosi rendelő átadásán.
A Pest megyei településen Semmelweis-napi ünnepség keretében adták át a felújított rendelőt, amely bővíti az ellátást. A megnyitón Kásler Miklós felidézte Semmelweis Ignác életművét, hangsúlyozva, a dualizmus korának kiemelkedő orvosprofesszora német származása ellenére is magyarnak vallotta magát.
Elmondta: Semmelweis Ignác a világon először bizonyította a statisztika módszerével orvosi felfedezését, amelynek kiemelkedő szerepe volt a gyermekágyi láz leküzdésében. A klórmész-oldatos kézmosást antiszeptikumként ajánlotta kollégáinak Semmelweis Ignác, aki nem élhette meg felfedezésének elterjedését, általános használatát – tette hozzá Kásler Miklós.
Csutoráné Győri Ottilia (Fidesz-KDNP) polgármester arról beszélt, hogy összefogással újították fel a szakorvosi rendelőt, amely tíz új rendelővel – köztük neurológiaival – bővíti az ellátást.
A polgármester kitért arra, hogy életmód-tanácsadás keretében az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet szakemberei segítik a dohányzásról leszokást.
A Semmelweis-nap a magyar egészségügy napja, amelyet 1992 óta minden év július 1-jén tartanak meg. 1818-ban ezen a napon született Semmelweis Ignác, akit az anyák megmentőjének neveznek.
(MTI)