Kamarakoncertet ad szerdán a Nemzeti Filharmonikus Zenekar kvartettje a Semmelweis Egyetem Pető András Kar által fenntartott Pető Intézetben.
A gyerekek nem először találkoznak az intézmény keretein belül komolyzenével, mert a konduktor pedagógusok rendszeres programként eljuttatják az itt tanulókhoz a jazzt, a klasszikus zenét és a népzenét. Ez alkalommal a fuvolát, a hegedűt, a csellót és a különböző ütős hangszereket mutatják be az együttes művészei, Embey-Isztin Zsófia, Pröhle Katalin, Deák György és Joó Szabolcs - közölték a Nemzeti Filharmonikusok az MTI-vel.