Jan Hamácek, a Cseh Szociáldemokrata Párt elnöke leszögezte, hogy a migráció kérdésében Csehország egyértelműen Magyarország mellett van. Szerinte azonban probléma, ha egy politikus megpróbálja lebontani a mai liberális demokratikus rendszert. „Ezt már nem támogathatjuk” – szögezte le Hamácek, aki korábban négy évig a parlamenti alsóház elnöke volt. A politikus úgy látja: Csehországot jelenleg ilyen veszély nem fenyegeti, de a problémára figyelni kell.
Martin Stropnicky nagyon fontosnak minősítette a visegrádi csoport (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia) létezését és működését, és szerinte Magyarországot „de facto” szomszédos országnak kell tekinteni. Megállapította: Csehország és Szlovákia nagyon kényes helyzetben van a visegrádi csoportban, mert nem minden tetszik nekik, ami Magyarországon vagy Lengyelországban történik, de érdekük, hogy a V4 fennmaradjon. „A csoportot meg akarjuk tartani” – hangsúlyozta a cseh külügyminiszter.
(MTI)