Kutatás: még a demokraták szerint sem volt jó elnök Joe Biden
Egy friss felmérés szerint az amerikaiak többsége „gyenge” vagy „átlag alatti” szintre értékelte az elnököt.
A rendszerváltás óta nem volt gondos tulajdonosa a gyönyörű épületnek.
Nyolcadik éve számít építési területnek a mikosszéplaki kastély, mely a fennálló örökségvédelmi rendszer totális inkompetenciájára mutat rá – írja az Elherdált Örökségünk blog.
A szebb napokat is látott, romantikus stílusban épült kastély 1860 körül épült, egykor pedig még saját áramfejlesztő teleppel is rendelkezett a 63 szobás létesítmény.
A Mikosd-kastély állapota a rendszerváltás után kezdett el leromlani. A szocialista években a SZOT tulajdonában állt, és gyermeküdülőként működött, így rendszeresen karbantartották. Ezt követően azonban az épületet privatizálták, az első, német tulajdonost kivéve pedig senki nem törődött a gyönyörű kastély sorsával.
1998-ban a kastélyt az IFC Rt. vásárolta meg, a cég vezetői (Varga Tamás és Lelkes Attila) ellen azonban áfacsalás miatt nyomozni kezdtek a hatóságok. Módszerük az volt, hogy látszatra belefogtak számos, több milliárd forint értékű beruházásba a kastélyban, majd valótlan számlákat állítottak ki a tételekről, melyek áfatartalmát visszaigényelték.
1999 és 2010 között sem volt gondos tulajdonosa az épületnek, 2010-ben pedig végül egy szigligeti születésű nő vásárolta meg a kastélyt. Érdemi felújítás ez idő alatt sem történt, habár születtek tervek az épület wellness-szállóvá való alakításáról.