A rendszerváltás óta nem volt gondos tulajdonosa a gyönyörű épületnek.
2018. január 24. 21:39
p
0
0
10
Mentés
Nyolcadik éve számít építési területnek a mikosszéplaki kastély, mely a fennálló örökségvédelmi rendszer totális inkompetenciájára mutat rá – írja az Elherdált Örökségünk blog.
A szebb napokat is látott, romantikus stílusban épült kastély 1860 körül épült, egykor pedig még saját áramfejlesztő teleppel is rendelkezett a 63 szobás létesítmény.
A Mikosd-kastély állapota a rendszerváltás után kezdett el leromlani. A szocialista években a SZOT tulajdonában állt, és gyermeküdülőként működött, így rendszeresen karbantartották. Ezt követően azonban az épületet privatizálták, az első, német tulajdonost kivéve pedig senki nem törődött a gyönyörű kastély sorsával.
1998-ban a kastélyt az IFC Rt. vásárolta meg, a cég vezetői (Varga Tamás és Lelkes Attila) ellen azonban áfacsalás miatt nyomozni kezdtek a hatóságok. Módszerük az volt, hogy látszatra belefogtak számos, több milliárd forint értékű beruházásba a kastélyban, majd valótlan számlákat állítottak ki a tételekről, melyek áfatartalmát visszaigényelték.
1999 és 2010 között sem volt gondos tulajdonosa az épületnek, 2010-ben pedig végül egy szigligeti születésű nő vásárolta meg a kastélyt. Érdemi felújítás ez idő alatt sem történt, habár születtek tervek az épület wellness-szállóvá való alakításáról.
Talán sokan nem is tudják, de „a legnagyobb magyarnak”, Széchenyi Istvánnak és testvéreinek is köztünk élnek a leszármazottai, akik azt vallják, dúlhatnak itt harcok, háborúk, lehet itt bármilyen hatalom, ők csak azt nézik, hogy a nemzetet miként tudják megtartani és segíteni. Széchenyi Tímeával, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány megbízott elnökével beszélgettünk. Interjúnk.
A legendás miniszterelnök dédunokáját a diaszpórák mindennapjairól, a magyarság megéléséről és megtartásáról, valamint a geszti családi fészekbe történő hazatérésről kérdeztük. Interjúnk!
"2010-ben pedig végül egy szigligeti születésű nő vásárolta meg a kastélyt"
Csak nem valamelyik elvtárs szeretője volt..? Megbuktak, elfogyott a zseton, vége a lamúrnak, így nézne ki az ország is ha a szoclibsik kezében maradt volna a kormányrúd..
Tulajdonosa volt és van a kastélynak és a hozzá tartozó birtoknak.
Csak.
A tulajdonos nem, hanem a bitorló, birtokló, tolvaj vagy orgazda rendelkezik felette.
A tolvaj állam elrabolta a törvényt nem tartotta be.
Minden államosítási törvénynek van egy kártérítési pontja, ami soha nem teljesült. Jogállamban az ilyen semmis.
Hol van a jogállam?