A szövetségi kapitány megítélése szerint a magyar szurkolók szenvedélye „lenyűgöző”. Ahogy fogalmazott, „futballőrültek az emberek, még azok is, akik kritikusak a csapattal szemben”. Leekens arról is beszélt, hogy a múltat el kell engednünk: „tisztelnünk kell Puskás, Kubala vagy Nyilasi örökségét, hiszen fantasztikus játékosok voltak, de nem hozzájuk kell hasonlítanunk magunkat!” – hangsúlyozza az újdonsült kapitány.
Leekens jó véleménnyel van a magyar futball-infrastruktúráról, és egyben azt is elismerte, hogy ezzel Belgiumban még akadnak gondok, és a futballakadémiákról is úgy gondolja, hogy hosszú távon segíteni fogja a fejlődést. A szövetségi kapitány szerint annak ellenére, hogy a magyar csapat játéka „erősen negatív volt” a Luxemburg elleni meccsen és „rettenetes volt a mérkőzés”, a magyar válogatott ennek ellenére nem bukott el. „Egy-két játékosnak megmondtam – neveket nem árulok el –, hogy nem tetszett, amit tapasztaltam. A mérkőzés után könnyes szemmel ültek az öltözőben, de előtte a pályán meg buta hibákat követtek el. Ha egy csapat nem követ el ilyeneket, akkor rossz játékkal is tud nyerni” – teszi hozzá Leekens.