Beer: El kell gondolkozni azon, hogy az emberség felülírja a nemzetbiztonságot

2018. január 20. 13:12

A váci püspök szerint elképzelhetetlen, hogy a népvándorlást meg lehet állítani.

2018. január 20. 13:12

A Nem Adom Fel Kávézóban beszélgetésen vett részt péntek este Beer Miklós váci püspök, az eseményről a HVG közölt tudósítást. Beer beszélt többek között gyerekkoráról, családjáról, a kitelepítésről, a sátáni erőkről és az isteni gondviselésről, de szóba került a püspök közéleti tevékenysége is.

Beer elmondta: egyetért Ferenc pápával a 2015-ben kezdődött menekültválsággal kapcsolatban. A püspök úgy látja, a déli határon felhúzott kerítéssel a kormány kegyelmi időt kapott arra, hogy felkészüljön a menekültválságra, ám „eltelt két év és a felkészülésből semmi sem lett”. Beer szerint el kell gondolkozni azon, hogy „az emberség felülírja a nemzetbiztonságot”. A menekültválság az egész emberiség közös felelőssége – véli a püspök, azt viszont nem tudja megmondani, mi lesz a vége, szerinte „józan ésszel elképzelhetetlen, hogy a népvándorlást meg lehessen állítani”. A kvótarendszer Beer szerint nem valós megoldási javaslat a keresztény ember számára, Jézus példájára utalva a püspök rámutatott: „nekünk mernünk kell szembenézni azokkal, akikkel szemben állunk”.

Beer arról az esetről is beszélt, amikor egy hódmezővásárhelyi plébános a Fidesz jelöltjére való szavazásra szólította fel a híveket. A püspök elítélte az esetet, hangsúlyozva: nagyon veszélyes az egyházra nézve, ha beállnak kampányolni valamelyik párt mellé. Beer szerint ugyanakkor kötelességük a papoknak, hogy szavazásra buzdítsanak: „aki magát keresztény, hívő embernek vallja, annak legyen belső indíttatása arra, hogy kimondja a véleményét és nem bújik el a tömegben”.

 

 

Összesen 139 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OberEnnsinnen
2018. január 22. 15:04
Azt írod, úgy lopnak, mint elődjeik. Jó, de akkor a kérdés: "hogy amit felmutat az ország, mint változást/ haladást, annak akkora az ára, hogy nincs idő családos embernek lenni… embernek lenni." Itt keveredések vannak. Ha "elődök szerint lopnak", hogyan fejlődhetünk, ebben az esetben további süllyedésnek kellene lennie... "Nincs idő családos embernek lenni." Szerintem erről nem a kormány tehet. Hallottam több családtól: nincsen tévéjük, ellenben nevelnek3-4 gyermeket. Az nem tudható, a gyerekek a közösségben ezt hogyan élik meg, de elmondásuk szerint: működik. ...Az egyértelműen bizonyítható: a konszolidáció, ami mindig a legnehezebb, megtörtént, a csőd elhárult. A minőségi lépés, intenzív innováció-gazdaságfejlesztés a következő 8-12 évé lenne, ha marad a nemzeti kormány...
schobrik
2018. január 22. 10:22
Furcsa hozzáállás. A püspök politizálhat, a plábános nem?
néhai Ch.Pilot
2018. január 21. 22:41
Vizsgáljuk meg szó szerint,a címben megfogalmazott mondatot. Tehát emberségből tegyük kockára Magyarország elvesztését. A nemzetbiztonság az ország biztonságának, függetlenségének érdekében fenntartott rendszer. Ha feladjuk a nemzetbiztonságot, akkor az azt jelenti, itt bármilyen külföldi erő azt tesz, ami akar. Átvonul egy hadsereg (és közben rekvirál, viszi, amit lát), terroristák robbantgatnak, vonatot siklatnak ki, elszakítanak egy megyét az országtól, félkatonai fegyveres csoportok Dunába lőnek zsidókat... Ezt jelentené, ha Beer püspök úr szavára hallgatnánk. És a pápuáéra, mert ezt a mondatot Beer Mikós a pápua augusztusi beszédéből kölcsönözte. Hát, kérem... akkor lehet dönteni: "emberség" kontra nemzetbiztonság.
nimród
2018. január 21. 20:07
Miért nevezi a püspök úr a migránsokat hazug módon teljes egészében menekülteknek? Akárcsak a migrációt támogató liberális politikusok és médiájuk? Holott a tényleges menekült maximum 10 százaléka a megélhetési bevándorlóknak? Miközben reális veszély, hogy a migráció, főleg annak mohamedán része néhány évtizeden belül a jelenlegi, keresztény gyökerű Európa pusztulását okozza. Úgy tűnik, hogy sem a püspök úr, sem a pápa nem törődik gyermekeink és unokáink jövőjével. Ahogy az is elgondolkodtató, hogy a pápa nem hajlandó meghallgatni az iszlámot jól ismerő, szíriai jezsuita Boulad atya véleményét? Vajon miért? Miközben a pápa felelőtlen politikája egyre inkább megosztja a katolikus egyházat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!