Az anyanyelv megőrzése a külhoni magyarság megmaradásának egyik legfontosabb záloga – hangsúlyozta Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára az Országgyűlés Nemzeti összetartozás bizottsága keddi meghallgatásán.
A politikus kiemelte: 2010-ben 163 millió forintot fordítottak erre a célra, idén pedig már 3,2 milliárd forint jutott rá. Az elmúlt években a magyar kormány 26 új templom felépítését és mintegy 300 felújítását támogatta, valamint egyházi óvodák, iskolák, kollégiumok, parókiák, lelkészi és közösségi házak felújításához is hozzájárult, továbbá közösségi programok, zarándoklatok és katolikus táborok megvalósulását is segítette.