Kiderült ki készítette azt a vasárnap kiszivárgott hangfelvételt, melyben Karácsony Gergely arról beszél, hogy „a f*sznak hagyta magát” rábeszélni a miniszterelnök-jelöltségre.
Az Együtt közleményben publikálta, hogy a nevezetes felvételt a párt alelnöke, Berkecz Balázs készítette. Berkecz a felvételt még múlt pénteken hozta nyilvánosságra saját Facebook-oldalán kevesebb mint 10 percig, de felismerve „hogy a Párbeszéd és az Együtt pártok közötti szövetség felmondása miatti csalódottság vezette csak”, hamar törölte a bejegyzést. Berkecz azt állította, a hétfői, névtelen blogon történő publikáláshoz semmi köze nincsen.