A Magyar Úszó Szövetség pénteki rendkívüli tisztújító közgyűlésén a tagok visszahívták posztjáról Bienerth Gusztáv elnököt. A 200 voksolásra jogosult közül 153-an vettek részt a kongresszuson, s tíz tartózkodás mellett 141-en támogatták, és mindössze ketten ellenezték Bienerth Gusztáv visszahívását.
„A végsőkig bíztam abban, hogy folytathatom a megkezdett munkát, s bár nem értek egyet vele, természetesen elfogadom a döntést” – mondta Bienerth Gusztáv, aki január 8-án váltotta a poszton a 24 év után leköszönt Gyárfás Tamást. Akkor egyedüli jelölt volt.