Már 16 éves kortól szavazati jogot adna minden magyarnak az LMP, és fejlesztené az állampolgári ismeretek terjesztését – írja a 24.hu. A párt ifjúsági szervezetének közleménye szerint első lépésben az önkormányzati és az EP választáson, továbbá a helyi népszavazásokon biztosítaná a részvételt.
A párt ezzel reagált a Jobbik javaslatára, amely szerint meg kellene vonni a válaszójogot, azoktól akik nem tudnak írni-olvasni. A Jobbik szerint „gépkocsit sem lehet vezetni általános iskolai végzettség nélkül, az ország vezetésébe való beleszóláshoz pedig ugyanúgy elvárható az alapfokú iskolai végzettség”.