Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
Európa-szerte 28 ezer embert kérdezett meg a Századvég, melyből arra a következtetésre jutott, hogy a brüsszeli elit nem az emberek akarata szerint dönt – erről az alapítvány elnöke beszélt az M1-nek.
A felmérések azt mutatják, hogy másképp dönt a brüsszeli elit, mint ahogy azt az emberek szeretnék, mint ahogyan ők gondolkodnak – mondta Barthel-Rúzsa Zsolt, a Századvég Alapítvány elnöke az M1-en hétfőn egy reprezentatív kutatásukra hivatkozva.
A „Projekt 28” reprezentatív kutatás adatfelvételét április 10. és május 31. között végezték az Európai Unió 28 országában, 28 ezer ember megkérdezésével, telefonos módszerrel.
Barthel-Rúzsa Zsolt szerint ennek a brüsszeli elit és az európai választópolgárok közötti, valamint az alapító államok és a később csatlakozók országok közötti törésvonalnak a következményei látszódnak például a Brexitben, valamint a radikális nézetek és pártok előretörésének tendenciáiban. A feszültséggel teli nézeteltéréseknek köszönhető szerinte az is, hogy Európában felerősödtek azok a hangok, hogy egy-egy népszavazás a kilépés veszélyét hordozza magában.
Kérdésre válaszolva arról is beszélt, kicsi az esélye annak, hogy megváltozna a britek hozzáállása a Brexithez. Úgy fogalmazott az Egyesült Királyság kilépéséről az Európai Unióból, hogy „ez eldöntött ténynek tűnik”.
(MTI)