Kormánypárti politikusok állításaival ellentétben egyáltalán nem világszínvonalú a magyar egészségügy – hangsúlyozta az MSZP frakcióvezető-helyettese budapesti sajtótájékoztatóján csütörtökön.
Szakács László közölte: a közbeszerzési döntőbizottság a napokban 50 millió forint bírságot szabott ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központra, mert úgy írt ki közbeszerzést, hogy az egyetlen beszállító érdekében álljon. A Jahn Ferenc kórházban pedig egy teljes osztály ápolói mondtak fel, hogy a kiskereskedelemben találjanak jobb béreket és munkafeltételeket – magyarázta az ellenzéki politikus.