Összefogtak az ágazati szakszervezetek annak érdekében, hogy méltó béreket harcoljanak ki a magyar munkavállalóknak a multinacionális áruházláncoknál – értesült a Magyar Idők.
A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) azért kötött együttműködési megállapodást, mert a Tesco a januári kötelező bérfejlesztésen túl idén nem hajlandó további béremelésekre, noha a vállalat szakemberhiánnyal küzd. A szakszervezetek célja, hogy közösen képviseljék a kiszolgáltatott munkavállalók érdekeit, s akár országossá szervezett demonstrációkkal gyakoroljanak nyomást a vállalatra.