Breuer Péter: Magyar Péternek szanatóriumban a helye (VIDEÓ)
A Heti TV alapító tulajdonosa szerint Magyar Péter ön és közveszélyes, korábbi kijelentése pedig egyértelműen gyűlöletbeszédnek minősül.
„Öleljük a jövő és ne öljük a mát” – a tizenötödik Élet Menete mottója szerint. A holokauszt áldozataira emlékező felvonulás a „Cipők a Duna-parton” emlékműtől indul és a Clark Ádám téren ér véget.
A holokauszt áldozataira emlékező, több ezer emberből álló menet a Cipők a Duna-parton emlékműtől indult, ahol a résztvevők köveket, mécseseket és virágokat helyeztek el. Az emlékséta a pesti alsó (idősebb Antall József) rakparton, majd a Lánchídon keresztül a Clark Ádám térre tart.
Az induláshoz a hagyományoknak megfelelően Verő Tamás rabbi megfújta a kosszarvból készült sófárt, ez adta meg a jelet az egybegyűlteknek. Előzőleg a program műsorvezetője Szily Nóra köszöntötte a megjelent többezres tömeg résztvevőit, majd Székhelyi József színművész mondta el az idei Élet Menete üzenetét: Öleljük a jövőt, és ne öljük a mát, ami szerintünk is azt bizonyítja, hogy az élet legyőzhetetlen.
A 3 órakor útnak induló menetben, amelyhez idén is csatlakoztak politikusok, köztük Molnár Gyula, az MSZP elnöke, magyar, uniós, izraeli papírzászlókat, illetve cigánylobogókat lehet látni.
Az idei program különlegessége, hogy a megemlékezés végén a résztvevők útnak indítják Hajdú Péter amatőr hosszútávfutót, aki futva érkezik meg Auschwitzba, ahol csatlakozik a nemzetközi Élete menetéhez – közölte Gordon Gábor. Hajdú Pétert egy-egy szakaszon bárki elkísérheti, aki egyetért a sportoló és az Élet menete üzenetével, és így akar jelképesen tenni a gyűlölködés és a rasszizmus ellen – hangzott el.
Kardos Péter főrabbi, holokauszt-túlélő hangsúlyozta: fiatalok nélkül nincs értelme az emlékezésnek, és az idén 15. alkalommal megszervezett menet képes elérni azt a korosztályt is, amelyikkel a rabbik és a holokauszt-túlélők csak ritkán találkozhatnak. Ezért is felbecsülhetetlen érték ez a program a holokauszt óta felnőtt három generáció számára.
(MTI)