Akcióban a Magyar Helsinki Bizottság: átírná a törvényeket, veszélyeztetné a közbiztonságot
A teljes tiltás védi a fiatalokat és megelőzi a káros társadalmi következményeket.
Nevetett már ma? A Forbes szerint a momentumos Orosz Anna, a TASZ-os Kapronczay Stefánia és a Helsinki Bizottságot vezető Pardavi Márta befolyásosabbak, mint a női országgyűlési képviselők.
Ezt írja a Forbes legfrissebb számában megjelenő listáról a Kreatív:
A közéleti lista első hat helyezettje valamilyen módon a kormányhoz, illetve a kormányfőhöz kötődik. A listavezető ismét Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége lett, őt Szemerkényi Réka követi, aki Washingtonban nagykövetként képviseli Magyarországot (a közeli felmentéséről szóló hír lapzárta után érkezett). A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke; Karas Mónika a harmadik.
Helyet kapott rajta az Országos Bírói Hivatal elnöke, egyben Szájer József fideszes EP-képviselő felesége, Handó Tünde (4.), az utóbbi időben médiabefektetéssel is foglalkozó Terror Háza Igazgató Schmidt Mária (5.) is. Hetedik helyezett a listán a hazai sportéletet felkavaró háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka lett. Érdekesség, hogy a listára egyetlen parlamenti párt képviselője sem került fel, helyett kapott ugyanakkor egy új politikai szervezet, a Momentum elnökségi tagja (8.), Orosz Anna, illetve két jogvédő civilszervezet vezetője (Kapronczay Stefánia, TASZ és Pardavi Márta, Magyar Helsinki Bizottság).
A Forbes óriási wishful thinking alapú listája szerint a momentumos Orosz Anna, a TASZ-os Kapronczay Stefánia és a Helsinki Bizottságot vezető Pardavi Márta nagyobb befolyással bírnak, mint mondjuk a magyar országgyűlés női képviselői. Nincs hát rajta sem az oktatási-kulturális bizottságot vezető jobbikos Dúró Dóra, sem Novák Katalin, az EMMI család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára, sem pedig Szél Bernadett, az LMP társelnöke.