Rendőri szervek is tettek feljelentést
A feljelentésekből 11-et a sértett vagy annak jogi képviselője, 14-et valamelyik rendőri szerv, 2-t ügyészség, 5-öt az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság képviselője, egyet az Európa Tanács Kínzás Ellenes Bizottsága, 9-et az Orvosok Határok Nélkül Szervezete, egyet a Magyar Honvédség, míg szintén egyet a Szegedi Fegyház és Börtön tett.
Simon Ernő, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának szóvivője a Magyar Nemzetnek egyébként azt nyilatkozta, hogy ők formálisan nem feljelentést tettek a rendőrök ellen, hanem jelezték az ORFK vezetőivel folytatott találkozók során, hogy rendőri túlkapások történtek a déli határon.