Csepreghy: Az OLAF-jelentés bizonyítja a 2010 előtti kormányok és városvezetés felelősségét

2017. február 03. 14:33

Nyilvánosságra hozta a kormány a 4-es metróról készített OLAF-jelentést. Csepreghy Nándor államtitkár elmondta: a kifogásolt szerződések – egy kivételével – 2010 előtt született. Csepreghy közlése szerint az elmúlt 13 év legnagyobb korrupciós ügye miatt az országnak várhatóan 59 milliárd forintot kell visszafizetnie az Európai Unió számlájára.

2017. február 03. 14:33

Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentése egyértelműen bizonyítja a baloldali kormányok és a 2010 előtti budapesti városvezetők felelősségét a 4-es metróberuházás korrupciós botrányában – jelentette ki a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. 

Csepreghy Nándor közölte: a jelentést már 2016 végén megkapta a kormány, ám adatvédelmi okokból – az adatvédelmi hatóság véleményének kikérése után – csak most hozták nyilvánosságra. Az elmúlt 13 év legnagyobb korrupciós ügye miatt az országnak várhatóan 59 milliárd forintot kell visszafizetnie az Európai Unió számlájára – tette hozzá.

A politikus elmondta: a 4-es metró beruházásának összértéke 452 milliárd forint volt, ebből a gyanú szerint 272 milliárd forint érintett csalással vagy szabálytalan felhasználással, 166 milliárdot pedig elloptak. A fejlesztéshez 76 milliárd forintot használtak fel a Közlekedési Operatív Program terhére, ebből 59 milliárd forint volt az Európai Unió hozzájárulása, és ez utóbbi összeget követelheti vissza az Európai Bizottság – fűzte hozzá.

A négy éven át tartó nyomozás eredménye szerint a kifogásolt szerződések – egy kivételével – 2010 előtt, vagyis a Medgyessy-, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány, illetve a Demszky Gábor-féle városvezetőség regnálása alatt született – ismertette. Ez azt jelenti, hogy minden idők legkorruptabb beruházása a baloldali kormányokhoz köthető – jelentette ki.

Felkérték a Főpolgármesteri Hivatalt, hogy február végéig fogalmazza meg a jelentéssel kapcsolatban a saját álláspontját, és megkeresik annak a lehetőségét, hogy a költségvetés visszakövetelhesse az érintett politikusoktól és cégektől a büntetés összegét – mondta Csepreghy Nándor.

A 104 oldalas, angol nyelvű OLAF-jelentés már elérhető a kormany.hu oldalon. (MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 275 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sötétbenbújkálóellenforradalmár
2017. február 05. 20:57
Kifelejtette, hogy: IS bizonyítja.
alphaville
2017. február 04. 13:57
hehe, a nyomorult indexen már nem is téma az OLAF, lekapták hamar a kezdőoldalról...
okoskodó fórumlakó
2017. február 03. 23:50
Nincs valami jópofa, vicceskedő írás erről a 444.hu-n? Nem látok ilyet, pedig hiányolom.
Pinter68
2017. február 03. 23:21
Nagy dilemma lehetett Fideszéknél, mit csináljanak a jelentéssel. Ha nyilvánosságra hozzák az egészet? Kiderül, hogy max. egy amúgy is megbukott, lejáratódott miniszterelnök és néhány alacsonyabb rangú tisztviselő érintett. Semmi nagy durranás, csak rúgnak még egyet egy döglött oroszlánba. Ha nem hozzák le az egészet, csak csepegtetik, sejtelmesen sugallva ezt-azt, akkor meg visszaszáll rájuk, hogy érintettek és azért nem hozzák nyilvánosságra. Meg valószínűleg arra sem számítottak, hogy a szocik és a DK is azt fogja követelni sunnyogás helyett, hogy hozzák le és büntessék meg a bűnösöket. Szóval, most nagyon úgy néz ki, ez a csodafegyver kicsit besült. Nyilván a propaganda nyomja mint süket a csengőt, de nem tudom meglepett-e bárkit, hogy a szocik alatt is volt korrupció.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!