Orbán Viktor miniszterelnök múlt héten jelentette be, hogy a nyugdíjasok iránti tisztelet kifejezéseként 10 ezer forint összegű Erzsébet-utalványt kap minden nyugdíjas. Lázár János pedig a múlt csütörtöki kormányinfón jelentette be, hogy az utalványt a kormányhivatalok, járási hivatalok fogják kézbesíteni december 21. és 24. között. Ezt azzal indokolta, hogy a posta 480 forintért vinné ki darabját, ami komoly díjtételt jelentene.
A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke ugyanakkor hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta: a járási kormányhivatalokon keresztül nem biztosítható az utalványok kézbesítése, mert ehhez nem áll rendelkezésre sem a megfelelő szaktudás, sem a megfelelő infrastruktúra a járási kormányhivatalokban, valamint a feladat munkajogi kockázatot is jelent, ráadásul az eljárás nem volna olcsóbb és gyorsabb a postai kézbesítésnél.
(MTI)