Az eddigi elnök hozzátette, tovább kell erősíteniük a szövetség demokratikus működését és létre kell hozniuk egy olyan fórumot, amelyen keresztül a sportág egészének javaslatai az eddiginél is nagyobb hangsúlyt kapnak. Ezért jött létre a közgyűlés elnöke funkció, akinek feladatai közé tartozik majd az innentől kezdve évente két alkalommal megrendezendő közgyűlések levezetése, a stratégiai bizottság vezetése, továbbá az elfogadott határozatok és stratégiák működésének felügyelete.
Elnökké választása után Schmidt Gábor úgy fogalmazott, nagyon örül, hogy az új alapszabály továbbra is lehetővé teszi, hogy ha más felállásban is, de továbbra is együtt dolgozzanak Baráth Etelével. (MTI)