Újabb rekord
Az újabb győzelemmel a már eddig is történelminek számító négy aranyérméhez még egyet szerzett Kozák Danuta. Szabó Gabriellának ez volt a harmadik, míg Fazekas-Zur Krisztinának a második aranyérme. Ők mindhárman tagjai voltak a londoni olimpián győztes magyar négyesnek is. Csipes Tamara viszont élete első olimpiai bajnoki címét szerezte a mostani győzelemmel.
Kozák Danuta nem mindennapi teljesítményt tett le az asztalra Rióban: megnyerte a párost Szabó Gabriellával, majd győzött egyesben is, most pedig aranyérmes lett a négyes tagjaként is. Ez szintén egyedülálló a magyar kajak-kenu sport történelmében. Sőt: az olimpiák történetében is, ugyanis erre korábban még egyetlen női kajakos sem volt képes előtte, férfiak közül is csupán az új-zélandi Ian Ferguson még 1984-ben, a Los Angeles-i „csonka olimpián”.