Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Egyértelmű eredményre van szükség az őszi népszavazáson a bevándorlási kvótával kapcsolatban Kövér László szerint. A Parlament elnöke a Fidesz és a Kisgazda Polgári Egyesület nagykanizsai, zártkörű fóruma előtt beszélt erről, hozzátéve: kívül kell a menekültválságot kezelni, nem Európa területén belül.
Nagyon fontos volna, hogy a betelepítési kvóta elleni őszi népszavazáson egyértelmű eredménnyel üzenjünk Brüsszelnek, hogy csak a magyarokra tartozik, kivel szeretnének egy országban élni – mondta az Országgyűlés elnöke szombaton Nagykanizsán.
Kövér László a Fidesz és a Kisgazda Polgári Egyesület zártkörű fóruma előtt beszélt újságíróknak arról, hogy ha nem lesz ott mindenki ősszel az urnáknál, mert azt gondolja, hogy ez nélküle is működni fog, „akkor bizony lehet, hogy nem leszünk sikeresek”.
Legyen egyértelmű a népszavazás eredménye
Nagyon fontos lenne, hogy „világos, egyértelmű, határozott népszavazási eredménnyel üzenjünk Brüsszelnek, hogy csak a magyarokra tartozik az, hogy kivel szeretnének egy országban élni”. A saját kultúránk, civilizációnk nem eladó, „senki más hobbijáért vagy mentőötletéért” nem vagyunk hajlandók feláldozni azt, amiért több száz éven keresztül küzdöttünk – jelentette ki.
Úgy vélekedett, hogy ha az Európai Unió demokratikus intézménynek tekinti magát, akkor tiszteletben kell tartania a népszavazás eredményét. Hozzáfűzte, hogy az uniós politika folyamatosan változik, mert a magyar kormány először egyedül, azután a visegrádi négyek együttműködési rendszerében következetesen hangoztatta, hogy elsősorban a schengeni határokat kell megvédeni.
Kívülről kell kezelni a válságot
„Kívül kell a menekültválságot kezelni, nem Európa területén belül”, szét kell választani a gazdasági menekülteket a valódi üldözöttektől. Meg kell próbálni támogatni az országokat, amelyek tranzitországként Európa határainál felfogják a menekülthullámot, amelyek olyan térségekből indulnak, „amelyek destabilizálásában némely nyugati állam aktívan kivette a részét”.
Az Európai Unió közvéleménye miatt az európai kormányok álláspontja is jelentősen módosult – talán legszembeötlőbben Ausztriáé –, és ennek maga után kell vonnia az EU intézményei álláspontjának megváltozását is – fogalmazott a Parlament elnöke.