„Nem szeretem, ha idétlenül viccelődik valaki az Oltáriszentség rovására – ráadásul nem is elég jó színész ahhoz, hogy legalább humoros legyen. Általában kontraproduktívnak tartom a hasonló performanszokat – adja elő bárki, bármilyen meggyőződéssel, bármilyen céllal. De szándékunkkal ellentétes hatást vált ki az is, hogy mi ezt észrevesszük, és így reklámozzuk őket. És sajnos kontraproduktívnak tartom a lengyel életvédő szervezetek által kidolgozott törvényjavaslatot is. Lengyelországban már létezik egy meglehetősen szigorú abortusztörvény, és nem hiszem, hogy érdemes ezen szigorítani akkor, amikor nincs biztosítva a segítő, támogató háttér – hiszen a püspöki kar is azt kéri, hogy teremtsék meg azt! Így az az érzésem, hogy egymásra talált a vasárnapi tiltakozásban egy radikális törvényjavaslat egy radikális csoporttal. Miért csodálkozunk ezen?
Kóczián Mária, újságíró, tanár