Rombolás
Nincs esély a rombolás megállítására. Ráadásul ez a rezsim úgy rombol, hogy közben építést hazudik.
A Vízy Dorka Alapítvány idén először ítéli oda a Vízy Dorka-díjat egy pályázat keretében, amelyen egy kiemelkedő újságírói teljesítményt ismernek majd el. A 2014-ben elhunyt, ismert műsorvezető emlékére alapított díjra az egészségügy, a tudomány, a környezetvédelem, a vallás, valamint a művészetek és a kultúra tárgykörében lehet pályázni.
A Vízy Dorka Alapítvány idén először ítéli oda a Vízy Dorka-díjat, amellyel évente ismernek majd el egy kiemelkedő újságírói teljesítményt – közölte az alapítvány pénteken.
Azt írták, hogy rádiós, televíziós és írott sajtóban dolgozó újságírók pályázhatnak a díjra, egy előző évben megjelent anyaggal. Egy pályázó egy munkával nevezhet. Az írott sajtóban megjelent anyagokra nem vonatkozik terjedelmi megkötés, a televíziós és rádiós munkák időhatára maximum tíz perc.
Az anyagokat azokról a területekről várják, amelyek különösen fontosak voltak Vízy Dorkának, így az egészségügy, a tudomány, a környezetvédelem, a vallás, valamint a művészetek és a kultúra tárgyköréből. A díj egy egyszeri, 250 ezer forintos támogatás – tették hozzá. Az odaítélésről szakmai zsűri dönt.
A pályamunkákat idén május 15-ig várják a [email protected] címre.
Vízy Dorka 1995-ben került a Magyar Rádióhoz, ahol először a Napközben riportereként dolgozott. Évekig vezette a Petőfi Rádió Délelőtt című magazinját. Dolgozott továbbá a Calypso Rádióban, a Csúcsforgalom és a 180 perc című műsorban, valamint a Duna Televízió ifjúsági műsorában is. 2007-től napi rendszerességgel vezette a Közelről című délutáni magazint. Hosszan tartó súlyos betegség után 2014 decemberében halt meg.
Újságírói munkásságát a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2006-ban Szalézi Szent Ferenc-díjjal, a Magyar Rádió többször nívódíjjal ismerte el. A nevét viselő alapítványt emlékének ápolására alapították családtagjai és barátai.