A lényegesen magasabb adóbevétel az egyik legfőbb oka annak, hogy az év első két hónapját többlettel zárta az államháztartás a Nemzetgazdasági Minisztérium költségvetésért felelős helyettes államtitkára szerint.
Adorján Richárd az M1 szerda reggeli műsorában elmondta, hogy januárban és februárban nagyjából 132 milliárd forinttal több adó folyt be az államkasszába, mint a múlt év hasonló időszakában. Úgy fogalmazott: a növekedés annak köszönhető, hogy sikeresek voltak kormányzati intézkedések, például fehéredett a gazdaság és bővült a foglalkoztatottság. A helyettes államtitkár arra számít, hogy a pozitív tendencia az év hátralévő részében sem torpan meg, így az államháztartás a tervezettnek megfelelően, két százalékos hiánnyal zár majd.