Kifejtette: félrevezető azt állítani, hogy a balkáni migrációs útvonalat teljesen lezárták, hiszen a „nagy menekültáradatból (ismét) sok patakocska lett”, és az embercsempészet „malmai tovább őrölnek”, mindez pedig különösen szembetűnő Magyarországon. Egyebek között hozzátette, hogy a kormány két sátortábor kialakítását tervezi, Körmenden és Szentgotthárdon, és „a véletlen úgy akarta, hogy mindkét település az osztrák határ közelében fekszik”. Így felmerül a kérdés, hogy a kormány vajon tovább akarja-e terelni a menekülteket Nyugatra – írta a FAZ szerzője. Hozzátette, hogy „még nem tűnik teljesen határozottnak a koncepció”, mindenesetre a hírek szerint egyelőre nem alakítják ki a táborokat.