Dúró Dóra szerint pártpolitikai indíttatástól mentes, a szakmai szempontokat előtérbe helyező vitára van szükség az oktatásban. A Jobbik frakcióvezető-helyettese csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján közölte, jövő keddre összehívja az Országgyűlés általa elnökölt kulturális bizottságának ülését, ahol tervei szerint meghallgatják Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkárt, valamint a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóját és közalkalmazotti tanácsának elnökét.
Az ellenzéki politikus kiemelte, az oktatási viták középpontjában a gyerekeknek kell állniuk, nem Orbán Viktornak, Balog Zoltánnak vagy Klebelsberg Kuno oktatáspolitikája megítélésének. A kormány működésképtelenné tette az oktatási rendszert – mondta –, elsődleges problémaként említve meg a diákok és a pedagógusok túlterheltségét. Elfogadhatatlan, hogy már az alsósoknak rendszeresen hét órájuk van – jelentette ki a tananyag csökkentését sürgetve.