Tájékoztató kampányt indít a kormány a kötelező menekültkvóta kockázatairól – jelentette be Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára egy csütörtöki, Budapesten tartott sajtótájékoztatón. Elmondta, hogy a kampány decemberben és januárban zajlik, „hagyományos eszközökkel”: országos és helyi lapokban, rádiókban és televíziókban, valamint az interneten helyeznek el hirdetéseket.
A kormány minél több embert el akar érni a kampánnyal, amellyel arra hívják fel a figyelmet, hogy a „kötelező betelepítési kvóta” növeli a terrorveszélyt, valamint veszélyezteti az európai és a magyar kultúrát – közölte Dömötör Csaba. Úgy fogalmazott, hogy senki nem tudja, pontosan hány terrorista érkezett Európába, de már egy is sok.