Szerinte a radikális pártnak egyetlen témája volt, a bevándorlás, amiről a többi párt nem akart beszélni. „Sokkal hamarabb kellett volna reagálniuk a jelenségre, mert Libanon, Törökország menekülttáborai nem újdonságok” – mondta el Olle Schmidt, majd hozzátette: „Miután a migránsok bejöttek Németországon, Dánián átgyalogolva Svédországba, akkor jött rá a kormány, hogy nem tud mit tenni a helyzettel. A miniszterelnök-helyettesnő szentül fogadkozott, megígérte, hogy soha nem teljesítik a Svéd Demokraták követeléseit, nem fogják lezárni a határokat. S most meg kell tennie...”
Hiányzott a kontroll Svédországban
„Meg akarták védeni a svéd menekültjogokat, de a kontroll hiányzott. Negyvenezer gyermek jött Afganisztánból, Marokkóból, de kétezer gyermek eltűnt. Nem tudják, hogy hol vannak! Csődöt mondott a rendőrség, a bevándorlási hivatal! Két hete alszanak kint a hivatal folyosóin a menekültek, mert nincs elég hely. Sátortáborokat akarnak felállítani Malmöben, de Svédországban kemény a tél” – mutatta be a skandináv államban uralkodó állapotokat. Schmidt szerint a miniszterelnök-helyettesnő elárulta saját szavazóit és hitét, rossz utat választott a kormány, nyugodtabban és az emberiességet jobban figyelembe véve kellett volna cselekedni.