Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
A Szent Imre kórház altatóorvosainak közel háromnegyede felmondott, mert úgy érezték: nem tudják biztonságban végezni munkájukat – írja az Index. A kórház működése gyakorlatilag megbénult, az altatóorvosok hiánya miatt a műtétek beláthatatlan időre csúsznak el.
Az Index értesülései szerint a Szent Imre kórházban dolgozó nyolc altatóorvosból hat felmondott, ezzel gyakorlatilag megbénítva a kórház működését. Korábban a Szent Imre volt az a kórház, amelyről csak nagyon kevés panasz érkezett a betegektől és a dolgozóktól. A most kialakult helyzet miatt azonban a műtétek beláthatatlan ideig csúsznak, aneszteziológushiány lépett fel a kórházban.
Az orvosok felmondásának lavináját Fejér Csaba osztályvezető távozása indította el, akinek a felmondása után a kórház rendelkezésére álló nyolc aneszteziológus szakorvosból hatan felmondtak. Aneszteziológusok hiányában lényegében megbénul a kórház, mivel ők végzik a műtétek előtti altatást vagy fájdalomcsillapítást.
Az Index úgy tudja, Fejér Csaba nem teljesen önszántából mondott fel, hanem a kórház vezetésének nyomására távozott. Az utána felmondók pedig azzal indokolták távozásukat, hogy a kórház nem biztosít nekik megfelelő anyagi és eszközfelvételeket a biztonságos munkavégzéshez. A helyzet kritikusnak mondható, mivel ma Magyarországon nem egyszerű hirtelen hat altatóorvost találni, hiszen sokan kimentek dolgozni külföldre. Aneszteziológusból egész Európában hiány van, és a nyugati országokban akár négyszer annyit is kereshetnek mint Magyarországon.