Hosszú világcsúccsal, Cseh Európa-rekorddal győzött a rövidpályás úszó Eb-n

2015. december 04. 18:00

Három aranyérmet is szereztek a magyarok pénteken az izraeli rövidpályás úszó Eb-n: Hosszú Katinka először 200 méter háton, majd később 100 méter vegyesen is nyert, utóbbit világcsúccsal. A harmadik magyar aranyat Cseh László szállította, aki 200 méter vegyesen győzött, méghozzá Európa-csúccsal.

Messze a mezőny előtt ért célba a 200 méter női hát döntőjében Hosszú Katinka az izraeli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Mögötte második helyen az orosz Daria K. Ustinova, harmadikon pedig az izlandi Eyglo Osk Gustafsdottir végzett.

Szintén óriási fölénnyel nyert aranyérmet 200 méter férfi vegyesen Cseh László, akinek 1:51,36-os ideje új Európa-csúcs is lett. Második helyen a német Philip Heintz végzett, míg a harmadik a portugál Diogo Filipe Carvalho lett.

Hosszú Katinka aztán később még egy döntőben volt érdekelt, amit szintén megnyert, méghozzá nem is akárhogy, hanem világcsúccsal: 56,67-es ideje 3 századmásodperccel volt jobb saját korábbi rekordjánál. Mögötte a brit Siobhan-Marie O'Connor, harmadikként pedig a holland Marrit Steenbergen csapott célba.

A 200 méter pillangó döntőjében is úszott két magyar: Jakabos Zsuzsanna az 5., Szilágyi Liliána a 6. helyen végzett.

Összesen 31 komment

Tintamin
2015. december 05. 12:55
Miközben nincs hol edzeniük az úszóinknak.... Kiváló teljesítmény!
memocrat
2015. december 04. 22:20
Nagyon szép volt!
perszepolisz
2015. december 04. 21:09
Unalmas eze csodálkozni. Ausztrália pl az Ázsiából szokott a vb-re kijutni. Persze zsidózni sose kár(I)
3M..
2015. december 04. 18:36
Gratulálunk! Egy magyar számára, kizárólag az első hely az elfogadható eredmény. Ennél alább nem adjuk, leiskoláztuk az egész világot. Szebb Jövőt!