Az MSZP szerint fizetésemelésre van szükség, enélkül Magyarország végérvényesen leszakad Európától. Tóbiás József elnök-frakcióvezető csütörtökön Kaposváron, a párt kongresszusi előkészítő értekezletén azt mondta: az alacsony fizetések, a nagy jövedelemkülönbségek nagymértékben akadályozzák Magyarország versenyképességét, élhetetlenné teszik több millió ember hétköznapjait, elősegítik az elvándorlást és a pályaelhagyást.
Követelik a kormánytól, tegye lehetővé, hogy a közszolgálatban dolgozók, pedagógusok, egészségügyi ápolók, közigazgatásban dolgozó előadók, a rendőrség és a honvédség fizikai dolgozói nettó 150 ezer forintot kereshessenek, a főiskolai diplomások fizetése 175 ezer, az egyetemi végzettségűeké 200 ezer forint legyen – tette hozzá a politikus.