Kedves Naplónk!
Volt korábban olyan érzésed, hogy nem mehetsz el valahova, nem nézhetsz meg valamit, vagy nem olvashatsz el egy cikket, esetleg könyvet? Nekünk volt.
Adatújságírást támogató programot indít az Asimov Alapítvány, a Független Médiaközpont és a Google. Az Adattal az újságírásért elnevezésű projekt keretében az adatújságírást bemutató előadássorozatok és workshopok indulnak, valamint egy fiatal adatújságíróknak szóló díjat is létrehoznak.
Adattal az újságírásért elnevezésű programot indít az Asimov Alapítvány, a Független Médiaközpont és a Google. A közös program célja, hogy támogassa a fiatal adatújságírókat Magyarországon. A projekt keretében az adatújságírást bemutató előadássorozatok és workshopok indulnak az ELTE BTK Média és Kommunikáció Tanszékén, valamint Pécsett a PTE BTK Kommunikáció– és Médiatudományi Tanszékén Az előadásokat elsiemrt külföldi és haza szakértők tartják majd, köztük Beata Biel, lengyel újságíró, a digitális újságírás szakértője. Az Adatújságírás jelentőségéről így fogalmazott Móricz Ilona, a Független Médiaközpont igazgatója: „Az adatújságírás minden eddiginél szélesebb lehetőségeket és folyamatosan gyarapodó, innovatív eszközöket kínál az újságírónak. Megújítja a történetmondást, átláthatóbbá teszi a feltárt tényeket és folyamatokat. Hatékony eszköz abban, hogy az újságírás ma is betölthesse ellenőrző szerepét”. A programok 2018 februárjában indulnak.
Az előadások és workshopok mellett a program keretében a Független Médiaközpont szervezésében egy adatújságírás díjat is létrehoznak. Erre diákok, és 30 év alatti fiatal újságírók jelentkezhetnek majd legkülönfélébb, adatújságírással kapcsolatos projektjeikkel. A beérkezett jelentkezéseket egy három tagú, adatújságírókból álló zsűri fogja elbírálni. A nyertes pályamű készítője díjazásban részesül, és lehetőséget kap a projektje megvalósításán szerkesztőségekkel, újságírókkal együtt dolgozni. A többek között korábban már Csehországban is kiírt pályázatot jövő év elején hirdetik meg Magyarországon.