Esküdözik Scholz: most már tényleg felhozzák a német egészségügyet oda, ahol a magyar nyolc éve tart
„Az elektronikus betegakta 23 év után most már tényleg jön” – ígéri a német kancellár.
Nem küldi vissza a szír állampolgárokat Németország a dublini eljárás alapján, sőt, az esetükben le sem folytatják ezt a vizsgálatot – írja az Independent.
Felfüggeszti a dublini procedúra lefolytatását a szír állampolgárok esetében a német menekültügyi hatóság (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) – írja az Independent. Így a menedékkérelmet benyújtó szírek esetében automatikusan Németország fogja lefolytatni a menekültügyi eljárást, illetve a folyamatban lévő kitoloncolási kérvényeket is visszavonják.
A menedékjogi eljárás a legtöbb EU-tagállamban az úgy nevezett dublini eljárással kezdődik, amely az ezt előíró uniós „dublini rendeletekről” kapta a nevét. A dublini rendszer lényege, hogy az Európai Unióban mindig csak egy tagállam vizsgáljon meg egy menedékkérelmet, és így el lehessen kerülni a menedékkérelmek többszöri ismételt benyújtását különböző tagállamokban, amelyeknek – ha nem lenne megállapodás – mindig újra és újra le kellene folytatni a teljes menedékjogi eljárást. A dublini eljárás azt hivatott megállapítani (például ujjlenyomat segítségével), hogy melyik ország felelős az adott kérelmező ügyében (ez általában az a tagállam, ahova az illető először belépett).