Június 8-án jelentette be a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) és a Vastagbőr blog, hogy a kormányzati bevándorlós plakátkampányra reagálva ellenplakátokat szeretnének kihelyezni az utcákra. Ehhez gyűjtést is indítottak, amire végül az eredeti három millió forint helyett pár nap alatt több tízmillió forint jött össze. A plakátok a napokban kerültek a közterekre, a közeljövőben pedig a szervezők kiadásainak számlái is nyilvánosak lesznek.
Átláthatóságot követel, de nem túl átlátható a CÖF
A CÖF egyébként maga is kampányba fogna, ők a déli határzár mellett kampányolnának: akár Békemenetet is szerveznének az ügy érdekében. A szervezet maga is egy plakátkampánnyal kezdte karrierjét. „Együtt tették tönkre az országot. Ebből már egyszer elég volt. Nem felejtünk” — áll a hirdetésen Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon képe alatt 2012-ben.