Az MSZP a sportvilágra nézve méltatlannak tartja, hogy Deutsch Tamás lett a Magyar Paralimpiai Bizottság ügyvivője, az ellenzéki párt szerint a paralimpiai botrányban vállalt eddigi szerepe alapján nagyon kell figyelni arra, hogy a politikus figyelmét ideiglenes vezetőként ne a korábbi hibák eltussolása kösse le.
Deutsch Tamás azt követően lett a Magyar Paralimpiai Bizottság ideiglenes elnöke, hogy Gömöri Zsolt a kirobbant korrupciós botrányok hatására lemondott tisztségéről – emlékeztet a Magyar Szocialista Párt közleményében.